fbpx

Our working environment:

People are happiest and most productive when they work in an environment that suits them. In DMT MARINE EQUIPMENT we trust that you find the appropriate opportunities that support personal development, a healthy lifestyle and a strong basis for a thriving career.

Design Engineer Mechanical & Hydraulic (available)

Career Level: Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani) – Training courses are offered.
Spoken languages: English – Level – Medium
Address: Galati city, Romania
Also recruiting from: Braila city, Romania

REQUIREMENTS:

  • University degree/ technical specialist in the field of activity;
  • Working knowledge in AutoCAD / AutoCAD Mechanical / AutoDesk Inventor;
  • Skills for organizing tasks and project management;
  • Team work, initiative, seriousness;
  • Availability for work-delegations abroad and Ro;
  • Driving license, B category;
  • English language: advanced level – represents an advantage.

RESPONSIBILITIES:

  • Design, execution and commissioning of hydraulic / mechanical equipment;
  • Assembling, commissioning, testing, maintenance;
  • Providing technical solutions for equipment optimisation.

Operator CNC / Strungar operare CNC

Career Level: Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Spoken languages: English

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent de studii tehnice medii sau superioare (preferabil TCM);
  • Capacitate de a reactiona rapid si de a lucra independent;
  • Cunostinte depre prelucrarile prin aschiere (frezare, strunjire);
  • Bune cunostiinte tehnice – simboluri si desene tehnice (citire si interpretare);
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Dorinta de a acumula noi informatii si cunostinte.

RESPONSABILITATI:

  • Operarea masinilor unelte CNC – freze;
  • Intretinerea si mentinerea parametrilor optimi de functionare a masinilor unelte CNC;
  • Aprovizionarea locului de munca cu materialele si semifabricatele necesare;
  • Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate;
  • Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice;
  • Utilizarea dispozitivelor de măsură pentru controlarea pieselor finite;
  • Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca.
  • Cunoasterea limbii Engleze constituie un avantaj.

* Dacă doriți să deveniți un profesionist în operare CNC – vă oferim cursuri în acest domeniu de activitate!

Prin această secțiune a site-ului nostru, colectăm datele personale cu scopul exclusiv de a vă oferi posibilitatea de a lucra în DMT. Toate informațiile pe care le completati, precum și CV-ul, merg direct la departamentul HR unde datele sunt ținute sub toate măsurile de securitate necesare.

Vă rugăm să ne dați consimțământul dvs. pentru a putea introduce datele dvs. personale în baza noastră de date și pentru a putea începe comunicarea. Dacă nu sunteți de acord, vă rugăm să refuzați. În acest caz, rețineți că nu vom putea răspunde la solicitarea dvs.

Pentru mai multe detalii va rugam sa consultati politica noastra de protectie a datelor.

Upload CV:
CONTACT